Header

Filmi debutues i Dua Lipës “Argylle” publikohet në shkurt të vitit 2024

Fansat që presin me padurim debutimin në aktrimit të yllit botëror të popit Dua Lipa në trailerin “Argylle” më në fund kanë një datë.

Apple Original Films i cili mori të drejtat e filmit në gusht 2021 – po bashkohet me Universal Pictures për një dalje në teatër më 2 shkurt 2024, përmes THR.

Filmi do të përballet me dramën mafioze të Warner Bros “Wise Guys” me Robert De Niro dhe Debra Messing dhe filmi horror i Lionsgate “Imaginary” me Betty Buckley.

Apple publikoi një imazh të parë me Henry Cavill dhe Dua Lipa në mars 2022, megjithëse është e paqartë se kur mund të debutojë traileri i parë.

Filmi shënon vetëm projektin më të fundit artistik të profilit të lartë për të cilin Apple po bashkohet me një distributor teatrale, shkruan DailyMail.

Apple gjithashtu është bashkuar me Sony për filmin biografik historik të regjisorit Ridley Scott, “Napoleon”, me aktorin Joaquin Phoenix, i cili do të publikohet më 22 nëntor.

Shërbimi i transmetimit gjithashtu u bashkua me Paramount për filmin e shumëpritur “Killers of the Flower Moon” të Martin Scorsese, në kinema më 6 tetor.

Kjo ka shënuar një zhvendosje të madhe nga shumica e shërbimeve të transmetimit, të cilat, deri këtë vit, rrallë i kishin dhënë filmave të tyre datat e daljes në kinema.

Filmi u njoftua për herë të parë në qershor 2021, me Matthew Vaughn që drejtonte nga një skenar i Jason Fuchs, përshtatur nga një roman ende i pabotuar nga një shkrimtar misterioz i quajtur Elly Conway.

Shkrimtari me sa duket nuk ka botuar një libër më parë, me botimin e romanit “Argylle” fillimisht të caktuar për 29 shtator 2022 dhe më pas u shty në 29 mars 2023 dhe tani me sa duket është caktuar për 9 nëntor 2023.

Apple njoftoi në gusht 2021 se ata kishin fituar të drejtat e filmit për një shumë të madhe 200 milionë dollarë.

Kasti përfshin gjithashtu Samuel L. Jackson, Bryce Dallas Howard, Bryan Cranston, John Cena, Sam Rockwell, Catherine O’Hara, Ariana DeBose dhe Rob Delaney.

Dihet pak për personazhin e Dua Lipës, por ajo do të shihet fillimisht në filmin e shumëpritur Barbie, që del në kinema më 21 korrik.

You may also like ...