Header

Billie Eilish shpërthen ndaj komenteve për pamjen e saj: Lërini gratë të ekzistojnë

Billie Eilish po përballet me kritikët që me sa duket kanë një problem me mënyrën se si stili i saj ka evoluar gjatë viteve.

21-vjeçarja fituese e çmimit Grammy postoi një seri fotosh në Instagram gjatë fundjavës dhe shkroi: “Kam kaluar 5 vitet e para të karrierës sime duke u fshehur absolutisht nga ju budallenjtë që isha si djalë dhe për veshjen që kisha. Dhe vazhdimisht më thuhet se do të isha më e mirë nëse do të sillesha si një grua.”

“Tani kur ndihem mjaftueshëm rehat për të veshur ndonjë gjë femërore apo të përshtatshme, ndryshova dhe jam e shitur”, vazhdoi mbishkrimi mbi një foto të saj. “Dhe ‘çfarë i ndodhi asaj’ ‘ o Zot nuk është e njëjta Billie ajo është si të tjerët’ bla bla bla.”

Eilish vazhdoi duke iu drejtuar me “idiotët e vërtetë”.

“Lërini gratë të ekzistojnë!” shtoi ajo.

Eilish vazhdoi me më shumë postime.

“FAKT GAZMOR! a e dinit se femra është shumëplanëshe!!!!!??? tronditëse apo jo?? besoni apo jo femrat mund të jenë të interesuara për shumë gjëra”, ka shkruar ajo.

“Edhe se feminiliteti nuk barazohet me dobësi???!!!! O zot i madh?! çmenduri apo jo? kush e dinte”, shtoi ajo. “Dhe gjithashtu krejtësisht e padëgjuar dhe e çmendur të duash të shprehesh ndryshe në periudha të ndryshme.”

Eilish i tha revistës Elle në vitin 2021 se humbi 100,000 ndjekës të mediave sociale pasi ndau një tjetër look.

“Njerëzit i mbajnë këto kujtime dhe kanë një lidhje,” i tha ajo botimit. “Por është shumë çnjerëzore.”

You may also like ...