Header

Zgjidhet ngjyra e vitit 2024

Pantone Color Institute ka përcaktuar ngjyrën që do ta shohim kudo në 2024. “Peach Fuzz”, një nuancë e lehtë me tone pjeshke që tërheq paqe dhe qetësi do të jetë ngjyra e vitit të ardhshëm.

Mendimi abstrakt është një konsideratë vjetore për ekspertët në Institutin e Ngjyrave, të cilët kalojnë nëpër pistat e modës së lartë, tendencat e dizajnit të brendshëm, momentet e kulturës pop dhe psikologjinë njerëzore për të bërë zgjedhjen e tyre.

Sipas hulumtimit të tyre, nuanca që do të përcaktojë vitin 2024 janë tonalitetet e pjeshkës në tone të lehta. Sipas stilistëve, këto nuanca përcjellin qetësi dhe ndjesi paqeje.

“Ne po kalojmë shumë trazira në jetën tonë dhe kemi nevojë për një ngjyrë që është edukative. Është një nuancë e ngrohtë dhe komode. Dhe është shumë i prekshëm”, tha specialistja e ngjyrave.

Tonet e pjeshkës kanë dominuar pistat e pasarelave Pranverë-Verë 2024, veçanërisht në Milano me shtëpitë italiane si Gucci, Jil Sander dhe Sportmax në krye./ CNN

How to Wear 'Peach Fuzz', Pantone's 2024 Color of the Year - Fashionista

You may also like ...