Zeta-Jones zbulon sekretin e lëkurës pa rrudha

Catherine Zeta-Jones ka zbuluar sekretin e lëkurës së saj të re dhe pa rudha.Ajo ka deklaruar se e zhyt fytyrën e saj në vaj argani. Aktorja hollivudiane ka rrëfyer për fytyrën e saj të relaksuar se e lyen me vaj. Ky vaj popullor përdoret gjithashtu dhe për produktet e flokëve, dhe disa femra si Zeta- Jones e përdorin për të masazhuar fytyrën.Fituese e çmimeve Oscar tha se i ka marr shumë kohë pamja e saj, pasi lëkura i ishte tharë si një patatinë. “E shihja veten teksa udhëtoja nga Nju Jorku në hotele të ngrohta, dhe lëkura ime ndihen si një patatinë në atë moment. Por klam përdorur pak vaj argani mbi lëkurë gjatë natës, kështu që ajo ushqehej gjatë gjumit, për të nisur ditën pak më të hidratuar”, ka thënë aktorja.