Header

Zbulohet prezantuesi i “GRAMMY 2024”

Trevor Noah do të prezantojë Grammy-t vitin e ardhshëm, duke shënuar herën e tij të katërt në ceremoninë e çmimeve muzikore. Lajmin Noah e bëri të ditur në episodin e fundit të podcast-it të tij, What Now Me Trevor Noah , dhe bërtiti: “Jam i emocionuar për këtë! Është shumë argëtuese”.

“Më pëlqejnë Grammy-t sepse mund ta shikoj shfaqjen personalisht dhe më pas thjesht e përjetoj dhe komentoj ndërsa po ndodh”, shtoi Noah. Njoftimi i tij vjen pak më shumë se një muaj pasi u shpallën nominimet për ceremoninë e ardhshme.

SZA është artistja më e nominuar e këtij viti me 9 nominime, e ndjekur nga Phoebe Bridgers, Serban Ghenea dhe Victoria Monét me shtatë nominime. Ndërkohë, Jack Antonoff, Jon Batiste, boygenius, Brandy Clark, Miley Cyrus, Billie Eilish, Olivia Rodrigo dhe Taylor Sëift fituan të gjithë gjashtë.

Nominimet u shpallën gjatë një transmetimi të drejtpërdrejtë nga Muzeu GRAMMY në Los Anxhelos, ku paraqitej CEO i Akademisë së Regjistrimit, Harvey Mason Jr., si dhe disa të ftuar specialë.

Çmimet e 66-ta Vjetore GRAMMY do të zhvillohen të dielën, më 4 shkurt 2024, në orën 20:00.

You may also like ...