Header

Ylli i ‘Oppenheimer’, Cillian Murphy, dëshiron që të marrë pjesë në ‘Barbie 2’

Edhe Cillian Murphy po e ndjen ‘kenergjinë’.

I pyetur për rolin e Ryan Gosling, ylli i ‘Oppenheimer’ tregoi se është i hapur për të luajtur një rol si Ken në një vazhdim të mundshëm të ‘Barbie’.

“Sigurisht, po,” i tha ai Cinéfilos në një intervistë të fundit. “Le të lexojmë skenarin, le të bëjmë një bisedë.”

Ndërkohë, Cillian tha se mezi po priste të shikonte filmin ‘Barbie’, i cili u shfaq premierë në të njëjtën ditë me ‘Oppenheimer’.

“Mezi pres të shoh filmin”, tha 47-vjeçari. “Unë mendoj se është e mrekullueshme për kinemanë që të gjithë këta filma të mrekullueshëm po vijnë këtë verë.”

Megjithatë, një rol në ‘Barbie 2’ ka të ngjarë të jetë një largim nga transformimi i Cillian në ‘Oppenheimer’. Në fund të fundit, aktori respektoi një dietë të rreptë për të portretizuar J. Robert Oppenheimer, babain e bombës atomike.

“Më pëlqen të aktroj me trupin tim dhe Oppenheimer kishte një fizik dhe siluetë shumë të dallueshme, të cilën doja ta bëja siç duhet”, tha Cillian për ‘New York Times’ në maj. “Më duhej të humbisja mjaft peshë, dhe ne punuam me kostumorafinë; ai ishte shumë i dobët, jetonte me martini dhe cigare”.

You may also like ...