Ylli i Formula 1, Jenson Button baba për herë të parë

Ylli i Formula 1, Jenson Button do të bëhet baba për herë të parë.
Ai njoftoi se e fejuara e tij, modelja Brittny Ward është shtatzënë.
Shoferi i garave konfirmoi lajmin në një postim në Instagram, ku publikoi një foto të ultratingujve të foshnjes në bark.
Çifti nisi lidhjen në mars të vitit 2016 dhe konfirmuan fejesën në qershor të vitit të kaluar.
Button ka qenë më parë i martuar me modelen Jessica Michibata, por çifti konfirmoi ndarjen e tyre në dhjetor 2015.