Header

Yjet botërorë mbajnë koncert për punonjësit e shëndetësisë!

Një koncert online do të mbahet ditën e sotme nga emra të njohur në mbarë botën për të mbështetur dhe duartrokitur punonjësit e shëndetësisë në luftën me koronavirusin.

Koncerti “One World: Together at Home” do të fillojë sot në orën 20:00 sipas orës lokale britanike që do të prezantohet nga Jimmy Fallon, Jimmy Kimmel dhe Stephen Colbert, së bashku me kastin e Sesame Street. Edhe këngëtarja shqiptare Rita Ora do të jetë pjesë e tyre.

Bashkëpunimi mes OBSh dhe “Global Citizen” ka ftuar emra të njohur në mbarë botën që të performojnë, të cilët janë:

Lady Gaga, Alicia Keys, Amy Poehler, Awkwafina, Camila Cabello, Celine Dion, Ellen DeGeneres, Jennifer Lopez, LL Cool J, Lupita Nyong’o, Matthew McConaughey, Oprah Winfrey, Pharrell Williams, Sam Smith, Shawn Mendes, Taylor Swift, Usher, Victoria Beckham, Adam Lambert, Andra Day, Angèle, Anitta, Annie Lennox, Becky G, Ben Platt, Billy Ray Cyrus, Black Coffee, Bridget Moynahan, Burna Boy, Cassper Nyovest, Charlie Puth, Christine and the Queens, Common, Connie Britton, Danai Gurira, Delta Goodrem, Don Cheadle, Eason Chan, Ellie Goulding, Erin Richards, FINNEAS, Heidi Klum, Hozier, Hussain Al Jasmi, Jack Black, Jacky Cheung, Jack Johnson, Jameela Jamil, James McAvoy, Jason Segel, Jennifer Hudson, Jess Glynne, Jessie J, Jessie Reyez, John Legend, Juanes, Kesha, Lady Antebellum, Lang Lang, Leslie Odom Jr., Lewis Hamilton, Liam Payne, Lili Reinhart, Lilly Singh, Lindsey Vonn, Lisa Mishra, Lola Lennox, Luis Fonsi, Maren Morris, Matt Bomer, Megan Rapinoe, Michael Bublé, Milky Chance, Naomi Osaka, Natti Natasha, Niall Horan, Nomzamo Mbatha, P.K. Subban, Picture This, Rita Ora, Samuel L Jackson, Sarah Jessica Parker, Sebastián Yatra, Sheryl Crow, Sho Madjozi, SOFI TUKKER, SuperM, The Killers, Tim Gunn, Vishal Mishra dhe Zucchero.

Koncerti do të jepet në platforma të ndryshme, përfshirë rrjetet sociale si Facebook, Instagram, Twitter e Youtube që e mbarë bota të mund ta ndjekë.

You may also like ...