“X-Men Apocalypse” po thyen të gjitha rekordet

Ai është cilësuar si filmi i superheronjve për vitin 2016. “X-Men Apocalypse” është seria më e re e mutantëve me fuqi të mbinatyrshme, një film që për të dytën javë radhazi ka thyer rekordet e arkëtimeve në mbarë botën.

I lançuar paralelisht me serinë e dytë të aventurave të “Lizës në botën e çudirave”, “X-Men” ka marrë vëmendjen e audiencës dhe kritikëve, duke zbehur shkëlqimin e premierës së re të “Walt Disney”-t. Kështu, seria me titull “Apokalipsi” ka lënë në hije premierën e filmit “Alice Through the Looking Glass”, ndërsa vijon të kryesojë klasifikimet kinematografike, si filmi më i kërkuar i momentit.

Kasti i zgjedhur i aktorëve renditet si një ndër pikat më të forta të filmit, meritë kjo e regjisorit Simon Kinberg, i cili ka mbledhur rreth vetes në këtë film emra të njohur të Holliwoodit, si: Sophie Turner, Jennifer Laërence, Oscar Isaac etj., të cilët vijnë si kurrë më parë në ekranin e madh, krejtësisisht të shndërruar nën petkun e personazheve mbinatyrorë.