Header

Will Smith rikthehet në skenë pas shuplakës ndaj Rock, performon në “BET Awards”

Will Smith është rikthyer në skenë. Ai performoi në “BET Awards 2024”, duke e bërë daljen e parë solo që nga shuplaka në “Oscar”.

Ylli i “Bad Boys”, dha një interpretim të këngës së tij të re “You Can Make It” me këngëtaren Fridayy. Kënga e la të kuptohej sfidat e aktorit në sytë e publikut pas shuplakës së tij ndaj komedianit Chris Rock në “Academy Awards 2022”.

“Më besoni, ata u përpoqën të gjakosnin Will Smith. Në pamjen e pasme, unë shoh se fatkeqësia ishte dhurata’-këndoi ai, ndërsa qëndronte në një rreth zjarri në skenën e Teatrit Peacock.

Ikona e Ungjillit Kirk Franklin iu bashkua atij në skenë për t’i dhënë vokale, pasi Smith i tha turmës: “Askush nuk ka një udhëtim të lehtë. Por unë jam këtu për t’ju thënë, ju mund t’ia dilni.”

Çmimet “BET 2024” kishin gjithashtu shfaqje nga Ice Spice, Sexyy Red, Latto, Lauryn Hill & YG Marley, Tyla, GloRilla, Muni Long, Shaboozey dhe Victoria Monet.

You may also like ...