Header

Vranësira dhe temperatura deri në 33 gradë celsius, parashikimi i motit për sot

Dita e mërkurë vendi pritet të jetë nën ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme. Moti parashikohet të jetë me vranësira në pjesën e parë të ditës, cilat pas orëve të mesditës gradualisht do t’ia lënë vendin kthjellimeve.

Era parashikohet të jetë nga veriperëndimi-perëndimi me shpejtësi mesatare deri në 7m/sek, e cila hera-herës fiton shpejtësi deri në 10m/sek, kryesisht përgjatë vijës bregdetare.

Valëzimi në dete pritet të jetë i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 10 deri 30°C

në zonat e ulëta 12 deri 33°C

në zonat bregdetare 15 deri 31°C

You may also like ...