Videoja virale që ironizon kualifikimin e Real Madrid

Juventusi shënoi 3 herë në 90 minutat e kohës së rregullt në “Santiago Bernabeu”, por nuk mjaftoi që ta çonte eliminatoren në shtesë.

Në sekondat e fundit të shtesës, arbitri Michael Oliver akordoi penallti për Realin dhe Ronaldo zgjoi bardhezinjtë nga ëndrra, duke realizuar golin që kualifikon në gjysmëfinalet e Champion League Realin e Madridit.

Ishte ky 11-metërsh që shkaktoi shumë polemika dhe në Twitter është publikuar një video që ironizon kualifikimin e madrilenëve. Në klipin 15-sekondësh shihen futbollistët e Realit në video-lojën “FIFA” duke festuar së bashku me arbitrin.

Exclusive footage of Real Madrid players celebrating Ronaldo’s penalty

Exclusive footage of Real Madrid players celebrating Ronaldo’s penalty ?? twitter.com/durandil67

Posted by Oh My Goal on Wednesday, April 11, 2018