Vazhdojnë konfliktet mes motrave Kardashian, Kim kërcënon Kourtney se do ta pushojë nga puna

Në episodin e ri të “Keeping up with the Kardashians” duket se debatet po bëhen gjithmonë e më të nxehta mes Kim dhe Kourtney.
Në një bisedë telefonike mes saj, Khloe dhe Kourtney, motrat janë të bindura se kjo e fundit po i shmang qëllimisht ditët e xhirimeve të spektaklit pasi nuk dëshiron të ndajë me publikun jetën e saj personale.
Kim mendon se është e padrejtë që motrat e tjera përpiqen të mbulojnë thashethemet që dalin për Kourtney në media vetëm sepse ajo nuk dëshiron të flasë për to dhe ky nuk është qëllimi i spektaklit të tyre.
Edhe një herë tjetër, Kim si një ndër producentet ekzekutive të “KUWTK”, ka kërcënuar se do të pushojë nga puna motrën e saj dhe këtë radhë e ka seriozisht.