Valbona Selimllari tregon si dukej në vitin 1992

Missi i parë shqiptar, Valbona Selimllari cilësohet nga ato femra, për të cilën thuhet se nuk e kanë prekur vitet.

Ndonëse i ka prekur të 45-at, ajo vijon të jetë në superformë si dhe të ruajë bukurinë.

Ditën e sotme ajo ka publikuar një fotografi të shumë viteve më parë, kur përfaqësonte Shqipërinë në konkursin e bukurisë Miss Europë.

Bëhet fjalë për vitin 1992, kur sfilonte me veshje popullore dhe me flamurin shqiptar në dorë, teksa bie në sy se vijon të ruajë të njëjtën pamje.

“Miss Europe 1992. Kthim pas në kohë të bukura, me flamurin shqiptar dhe veshjen tradicionale të Tiranës. Tirana 100 vjet, Tirana kryeqytet”, shkruan Valbona.