Header

Vajza e presidentit “trazon” rrjetin, poston foto duke puthur një grua

Vajza e presidentit të Kamerunit ka shpërndarë një imazh në llogarinë e saj në “Instagram”, ku puthet me një grua tjetër, duke shkaktuar reagime të ndryshme, pasi marrëdhëniet e të njëjtit seks janë të paligjshme në këtë shtet.

26-vjeçarja, Brenda Biya, është “vajza e parë e Kamerunit”, siç shprehet në profilin e saj, në të cilin numëron mijëra ndjekës.

Në postim shihet 26-vjeçarja Brenda Biya duke përqafuar modelen braziliane Layyons Valença.

“Unë jam e çmendur për ty dhe dua që bota ta dijë,” shkroi Biya, duke shtuar një emoji zemre.

Babai 91-vjeçar i Brenda-s, Paul Biya, u bë president i Kamerunit në vitin 1982 dhe është një nga udhëheqësit më jetëgjatë të Afrikës.

Kameruni, megjithatë, është larg nga pranimi i marrëdhënieve të të njëjtit seks, me ata që janë të përfshirë në akte ose marrëdhënie të të njëjtit seks që përballen me deri në pesë vjet burg.

Uju Anya on X: "Some African ????LGBTQ????news. Brenda Biya, daughter  of Cameroon?? president (murderous dictator in office far too long tbh)  publicly came out as a lesbian and announced her love with

 

You may also like ...