Header

Vajza e Eminem kurorëzon dashurinë e saj në martesë!

Alaina Marie Scott, vajza e artistit të famshëm Eminem, ka kurorëzuar dashurinë e saj në martesë. 30-vjeçarja u martua me të dashurin e saj Matt Moeller më 9 qershor në Detroit, Michigan, ndërsa të pranishëm anëtarët e familjes, përfshirë motrën e Alaina, Hailie Jade Scott, e cila ishte shoqëruese e nuses.

Eminem's daughter Alaina Marie Scott ties the knot with long-time partner |  Onmanorama

Alaina ndau foto nga festa në Instagram, duke përfshirë një fustan të nusërisë Katerina Bocci, duke shkruar, “9 qershor 2023, thjesht një nga ditët më të mira të jetës sime. Në këtë jetë dhe në tjetrën, shpirti im do ta gjejë gjithmonë tëndin!”.

Eminem daughter Alaina Marie Scott gets married to longtime boyfriend Matt  Moeller

Në fotot që ajo postoi, Alaina dhe Matt përqafohen në një çati, në një ashensor dhe në pistën e kërcimit. Ajo ndau gjithashtu pamje nga korridori i tejmbushur me trëndafila të bardhë për ceremoninë e tyre dhe unazat e tyre të martesës.

Eminem's daughter, Alaina Scott, beams on 'one of the best days' as she  shares wedding day snaps | Life

Në një postim tjetër, Alaina ndau një video të saj, duke treguar unazën së bashku me burrin e saj, “Me dashuri, zoti dhe zonja Moeller”.

Hailey Mathers serves as a bridesmaid for Alaina Scott at her wedding to  Eminem's daughter. - Mahi Educare

Çifti u fejua në dhjetor 2021. Alaina u adoptua nga Eminem në fillim të viteve 2000, kur nëna e saj, motra e Kim, Dawn Scott, po luftonte me përdorimin e drogës. Scott ndërroi jetë në vitin 2016. Eminem foli për adoptimin e Alaina-s në vitin 2004, “Unë kam kujdestarinë e plotë të mbesës sime. Mbesa ime ka qenë pjesë e jetës sime që kur lindi. Unë dhe Kim e kishim si vajzën tonë atë, ajo do të jetonte me ne kudo që ishim”.

You may also like ...