Header

U shfaq në Festivalin e Kanës me fustanin me fytyrën e Krishtit, ndalohet nga rojet e sigurisë modelja

Një modele u ndalua nga sigurimi në Festivalin e Filmit në Kanë pasi u shfaq me një fustan me një imazh të madh të Krishtit. Edhe pse nuk dihet shkaku i debatit, besohet se sigurimi nuk ka dashur të shkaktojë asnjë polemikë fetare.

Ajo veshi një fustan që përshkruante Jezu Krishtin dhe pozoi në tapetin e kuq gjatë mbërritjeve për shfaqjen e filmit jashtë konkurrencës “Le Comte de Monte-Cristo” në festivalin e filmit të mërkurën mbrëma (22 maj).

Në pamjet e publikuara, modelja duket e mërzitur kur personat e sigurimit të Festivalit tentuan t’i fshehin bishtin e fustanit, ku ajo reagoi ashpër dhe duket se tentuan ta largonin nga tapeti i kuq.

The 77th Cannes Film Festival, screening of the film 'Le Comte de  Monte-Cristo' | Photos | GMA News Online

Jesus on the red carpet, and more from around the world

 

You may also like ...