Header

U deshën 1260 orë që të krijohej, Penelope Cruz shfaqet me një fustan rrallë

Aktorja e njohur, Penelope Cruz shkëlqeu në tapetin e kuq teksa mori pjesë në ndarjen e çmimeve Goya. Kanë kaluar më shumë se tre dekada që kur Penelope Cruz u nominua për herë të parë për çmimet Goya. Falë rolit të saj në filmin e Bigas Lunës ” Jamon, Jamon ” në vitin 1993, në moshën 18-vjeçare, ajo hyri në hartën botërore të protagonisteve femra.

Mbrëmjen e së shtunës, më 10 shkurt, ajo ishte sërish në Spanjën e Filmit Awards në Valladolid, jo si e nominuar, por këtë herë për të dhënë një çmim. Penelope, tri herë fituesja e “Cabezón” tërhoqi vëmendjen me një fustan Chanel me lule.

Fustani i gjatë Chanel ishte i qëndisur me trëndafila dhe luleshtrydhe në tonet e zeza, rozë dhe blu, me një fund prej tyli të zi, pjesë e koleksionit Haute Couture Vjeshtë-Dimër 2023/24 dhe u deshën 1,260 orë punë dhe rreth 367,000 elementë për t’u krijuar.

Penelope Cruz Wore Chanel Haute Couture To The 2024 Goya Awards

 

Penelope Cruz Wore Chanel Haute Couture To The 2024 Goya Awards

You may also like ...