“Time”, BTS e Ariana Grande, mes 25 më influencuesit në web

Përveçse publikon listën e 100 personave më influencues në botë, “Time” sjell edhe atë të 25 më ndikuesve në botën e internetit. Bëhet fjalë për ata që lënë gjurmë përmes rrjeteve sociale.
Dy figura të njohur të muzikës kanë arritur të zënë një vend në të dyja klasifikimet, Ariana Grande dhe “BTS”.
Mes këngëtarëve në listën e 25 personave më influencues në të gjithë botën në internet janë edhe Lil Nas X, Cardi B e JoJo Siwa.
Për kategorinë e aktrimit janë të pranishëm Jada Pinkett Smith e Jameela Jamil.
Nuk mund të mungonte Meghan Markle dhe princi Harry, me llogarinë e tyre në “Instagram” të hapur pak muaj më parë.

Lil Nas X
Alexandria Ocasio-Cortez
Donald Trump
BTS
Ariana Grande
The School Strikers
Liza Koshy
Dukët e Sussex
Cardi B
The World Record Egg
JoJo Siwa
Ben Shapiro
Jameela Jamil
Jada Pinkett Smith