Header

The Weeknd shet apartamentin e tij në Los Angeles për 18 milionë dollarë

Pas gati 2 vitesh, The Weeknd më në fund arriti të shesë apartamentin e tij pak në lagjen WestWood të Los Anxhelosit.

I ndodhur në katin e 18-të të ndërtesës prestigjioze Beverly West, apartamenti në madhësinë e rezidencës u shit për 18 milionë dollarë, shumë më poshtë çmimit fillestar të kërkuar të këngëtarit prej 22.5 milionë dollarësh dhe më pak se 21 milionë dollarët që ai pagoi katër vjet më parë për ta blerë atë.

Pika kryesore e apartamentit është padyshim pamja 360 gradë, e cila përfshin pamje panoramike të qendrës së Los Anxhelosit, Oqeanit Paqësor dhe maleve Santa Monica.

Ka katër dhoma gjumi dhe tetë banja, të gjitha me tavane të larta, ndriçim të projektuar dhe veshje me dërrasa arre. Dhoma kryesore e gjumit është çuditërisht e bollshme – ajo ka një gardërobë të stilit të shoëroom-it, një banjë të madhe me një dhomë me avull dhe vaskë, dhe një ballkon privat.

Pikat e tjera kryesore përfshijnë një palestër me mure të pasqyruara, një dhomë që përfshin një sallë pritjeje dhe një bar, dysheme të bardha lisi dhe një kuzhinë italiane të dizajnuar me porosi të pajisur me pajisjet më të mira.

You may also like ...