“The Guardian” zgjedh Messin si futbollistin më të mirë në botë

Gazeta britanike “The Guardian” ka zgjedhur Leo Messin si futbollistin më të mirë në botë për vitin 2015.Numri 10 i Barcelonës, i cili e ka fituar çmimin e “The Guardian” edhe në vitin 2013, grumbulloi 4873 pikë nga 123 pjesëtarët e jurisë, duke lënë pas Cristiano Ronaldon dhe Neymarin.