Header

“The Crown”, Netflix zbulon se çfarë do të shohim në sezonin e 6-të dhe të fundit

Numërimi mbrapsht është për sezonin e gjashtë dhe të fundit të ‘The Crown’, me Netflix duke zbuluar një pamje të asaj që do të vijë këtë sezon.

Sipas CNN, platforma e transmetimit publikoi në Instagram një foto që është një ftesë dasme, konkretisht ajo e Karlos dhe Camilës në vitin 2005.

“Pas gjashtë sezonesh, shtatë vitesh dhe tre kastesh, The Crown përfundon këtë vit. Këtu është një aluzion i asaj që do të vijë në sezonin tonë të fundi”, thuhet në mbishkrim.

Deri më tani, nuk dihet asnjë datë e publikimit për serialin, përveç se do të transmetohet në fund të vitit 2023.

Gjithashtu, bazuar në atë që dihet, seriali do të fillojë me vdekjen e Princeshës Diana dhe do të fokusohet në përpjekjet e Charles për të rindërtuar jetën e tij dhe për të rivendosur imazhin e tij publik.

Në fakt do të shfaqen edhe fëmijët e tij Princi William dhe Harry, si dhe Kate Middleton, ndërsa nuk dihet nëse do të shfaqet vdekja e Mbretëreshës Elizabeth.

 

You may also like ...