Header

Sylvester Stallone humbi kujtesën gjatë përgatitjes për “Rocky 3”

Rocky Balboa është një nga personazhet më të famshëm në historinë e filmit, por nuk ishte e lehtë për Sylvester Stallone të përgatitej për rolin.

“Unë pija rreth 25 filxhanë [kafe] në ditë kur po bëja Rocky 3,” tha aktori për Wall Street Journal për rutinën e tij në përgatitjen për filmin e vitit 1982, në të cilin boksieri Rocky luftoi me Clamber Lang.

“I gjithë mëngjesi im do të ishte ndoshta dy biskota [të vogla] me tërshërë të bëra me oriz dhe 10 filxhanë kafe, sepse doja të mbaja yndyrën e trupit në 2.8 për qind.”

“Kam harruar numrin tim të telefonit. Unë po haja vetëm ton. Kujtesa ime ishte zhdukur plotësisht,” shtoi Stallone për përvojën e tij të krijimit të filmit. “Pësova të gjitha llojet e efekteve dobësuese fizike. Por ishte për një qëllim”.

Stallone tha se ka ndaluar së piri kafe. “Unë vazhdoj të kem refluks, kështu që duhet ta zvogëloj atë,” tha ai.

“Gruaja ime është e fokusuar te mëngjesi. Është e mahnitshme”, tha ai për Wall Street Journal. “Mëngjesi im është avokado, katër vezë, gjizë, tre copë shalqi dhe rrush.”

Kur bëhet fjalë për stërvitjen e tij, ai pranon se është shumë larg regjimit të stërvitjes që kishte kur po përgatitej për kinema.

“Jam larguar nga ngritja e peshave normale. Është disi si terapi fizike. Kështu që unë përdor shiritin, me lëvizje të ndryshme dhe bëj lëvizje për të mbajtur nyjet e mia në lëvizje ”, shtoi ai.

“Kam bërë pesë operacione në shpinë, dy në shpatulla, tre në qafë, si dhe në të dy gjunjët. Unë jam bionik”, tha aktori i njohur.

You may also like ...