Studentët marrin shtëpi me qira, befasohen nga ajo që zbulojnë…

Tre studentë morën me qira një apartament në Londër, por mbeten të habitur kur morën vesh se kush kishte jetuar më parë në të.

1

Kjo shtëpi dikur i përkiste këngëtares së ndjerë, Amy Winehouse.

3

Studentët Jamie dhe Katie thanë se ishin duke jetuar në “tokën e ëndrrave.”

38DF98F100000578-0-image-m-46_1475055336621

Shtëpia me vlerë 1 milionë paund me tre dhoma gjumi, iu dha studentëve për 3300 pound.

“Kur pronari i shtëpisë na tha historinë dhe se Amy Winehouse kishte jetuar këtu, ende ne ishim skeptikë,” thanë ata.

“Ne menduam se kjo do të ishte pjesë e marketingut. Por kur kemi shikuar në internet disa nga fotot e saj dhe selfiet, ne njohëm banesën në sfond,” shtuan më tej ata.