Header

Spider-Man Noir/ Nicolas Cage merr zyrtarisht rolin e superheroit

Nicolas Cage merr rolin e Spider-Man në serialin live të Amazon Spider-Man Noir. Projekti i ri është një bashkëprodhim midis Amazon MGM Studios dhe Sony Pictures Television.

Në përmbledhjen zyrtare të serialit, thuhet: “Noir tregon historinë e një detektivi privat të plakur dhe të trazuar në New York të viteve 1930, i cili detyrohet të përballet me jetën e tij të kaluar si superheroi i vetëm i qytetit.”

Christopher Miller dhe Phil Lord, të njohur për filmat e mëparshëm “Spider-Verse”, janë producentë. Ata do të bashkohen nga Amy Pascal.

Shefi i Televizionit të Amazon MGM Studios, Vernon Sanders tha:

Zgjerimi i Universit Marvel me Noir është një mundësi e veçantë dhe ne jemi të nderuar t’ua sjellim këtë seri klientëve tanë në mbarë botën në Prime Video.

Nicolas Cage jashtëzakonisht i talentuar është një zgjedhje ideale për superheroin tonë të ri, dhe ekipi dhe ekipi i suksesshëm i prodhimit në Sony janë të përkushtuar që ta zgjerojnë këtë ekskluzivitet në mënyrën më autentike.”

You may also like ...