Header

Sipas ekspertëve, Meghan Markle dhe Princ Harry mund të ‘rrënohen’ ekonomikisht

Perandoria mediatike amerikane e Princit Harry dhe Meghan Markle ka filluar të “shërbehet”, pohojnë ekspertët mbretërorë.

Pas lajmit se Spotify nuk do të rinovojë podkastin “Archetypes” të Markle-it, dy njerëz të monarkisë thonë se ky mund të jetë vetëm fillimi i një rënieje.

Biografia Angela Levin i tha Sun se “pasuria e çiftit nuk është aq e lartë sa dikur” dhe parashikoi se projektet e tyre të ardhshme do të jenë “një fatkeqësi”.

Ajo gjithashtu shkroi në Twitter në lidhje me largimin e tyre nga Spotify, “Një udhëkryq i rëndësishëm për Harry-n dhe Meghan-in. Oh!”

Komentatori mbretëror Richard Fitzwilliams mbështeti vlerësimin e Levin, duke e quajtur fundin e marrëveshjes fitimprurëse të podcast-it të Sussexes një “dështim” të tmerrshëm.

“Ideja ishte që do të prodhoheshin disa seriale,” tha ai për Sun. “Meqenëse ishte vetëm një, nuk ka dyshim se kontrata mund të konsiderohet e dështuar. Është e qartë se kjo marrëdhënie nuk ka qenë aq e dobishme e reciproke.”

U zbulua gjithashtu se podkasti i Markle, “Archetypes”, nuk do të ketë një sezon të dytë, pavarësisht se mori vlerësime të larta kur debutoi vitin e kaluar.

Një person i brendshëm i tha The Post që dyshja nuk prodhoi përmbajtje të mjaftueshme për të justifikuar pagesën e tyre shumë milionëshe.

Në një deklaratë të përbashkët, Spotify dhe Archewell Audio – kompania e çiftit – thanë se ata “kanë rënë dakord reciprokisht të ndërpresin rrugëtimin dhe janë krenarë për serialin që kemi bërë së bashku”.

Natyrisht, çifti kanë ende një marrëveshje pesëvjeçare me Netflix, që vlen rreth 100 milionë dollarë.

“Meghan po vazhdon të zhvillojë më shumë përmbajtje për audiencën e Archetypes në një platformë tjetër,” tha një zëdhënëse e Archewell Productions për Wall Street Journal.

You may also like ...