Si e kaloi Pate Davison ndarjen me Ariana Granden?

Ariana Grande and her boyfriend holding hands while leaving their apartment today on their way to do some shopping in New York City Pictured: Ariana Grande,Pete Davidson Ref: SPL5010410 160718 NON-EXCLUSIVE Picture by: Elder Ordonez / SplashNews.com Splash News and Pictures Los Angeles: 310-821-2666 New York: 212-619-2666 London: 0207 644 7656 Milan: +39 02 4399 8577 Sydney: +61 02 9240 7700 photodesk@splashnews.com World Rights, No Portugal Rights

Një nga ndarjet më të bujshme vitin e kaluar, ishte pikërisht ai i këngëtares Ariana Grande me Pete Davidson. Ishte pikërisht Ariana Grande e cila reagoi direkt pas ndarjes me publikimin e këngës më të re ”Thank u next” që erdhi si përgjigjje për ish të dashurin e saj. Por edhe Pate Davison nuk është se ka qëndruar pa reaguar, duke treguar se cfarë bëri pas ndarjes me këngëtaren. Burimet e huaja bëjnë me dije se ai është shprehur duke thënë: “Unë bëra atë që çdo idiot bën pasi ndahet, shkova të fle me dikë tjetër thjesht për të bërë qejf dhe për të kaluar mirë”. Pete gjithashtu tha se vajza që ai fjeti pas ndarjes nga Ariana Grande, është mike e tij.
Nuk dihet se si e ka pritur këngëtarja këtë deklaratë, por duket se e ka lënë në të shkuarën ish-partnerin e saj dhe ka zgjedhur mos të reagojë fare.