Shokuese: Bie skena, humb jetën DJ në Brazil (Video)

Një DJ humbi jetën pasi një pjesë e skenës ku po performonte në një festival muzikor në Brazil, u rrëzua.  Tre persona të tjerë u plagosën në Atmosphere Festival në Esteio, në qyteitn jugor të Porto Alegre. Pamjet shokuese kanë kapur momentin tragjik, kur struktura metalike ra mbi skenë gjatë një stuhie.Dj Kaleb Freitas, i cili ishte duke performuar në atë kohë u dërgua në spital me plagosje të rënda në kokë, por nuk mundi të mbijetojë. Një hetim nisi mbi tragjedinë, dhe organizimin pavarësisht paralajmërimeve për kushtet e motit, stuhi dhe erëra të forta.