Shkatërrohet banda kriminale e drogës në Shqipëri e Itali

Policia italiane dhe ajo shqiptare kanë shkatërruar një rrjet të gjerë të trafikut të drogës, ku janë arrestuar 16 persona, dhe janë shpallur në kërkim pesë të tjerë. Në sajë të operacionit të përbashkët “Enigma” uniformat blu kanë arritur të zbulojnë dhe mekanizmin me të cilën funksiononte organizata kriminale.Sipas autoriteteve grupi kriminal arrinte të shiste 1 ton heroinë në vit, dhe krerët e grupit ishin në Shqipëri.