Header

Shakira nderohet me një statujë në vendlindjen e saj

Shakira është nderuar me një statujë në vendin e saj në Kolumbi.

Të martën, fituesja e Grammy-t, 46 vjeç, ndau një postim në Instagram duke njoftuar se një përshkrim i statujës prej bronzi ishte krijuar dhe vendosur në qytetin e saj të lindjes, Barranquilla, Kolumbi.

Artisti Yino Márques krijoi statujën duke u frymëzuar nga lëvizjet e saj më të njohura të kërcimit nga videoklipi i vitit 2005 për këngën mjaft të njohur “Hips Don’t Lie”.

Shakira nuk mund të ishte vetë prezente ndërsa nuk ka nguruar dhe ka postuar foto të prindërve të saj, duke pozuar e buzëqeshur para statujës së këngëtares.
“Më bën të lumtur ta ndaj këtë me prindërit e mi dhe veçanërisht me nënën time në ditëlindjen e saj”, ka shoqëruar me këtë mbishkrim fotot e ndara me ndjekësit në rrjetet sociale.

sly on X: "Shakira is honored with a new statue in Barranquilla, Colombia.  https://t.co/oKYatwEgL5" / X

 

Shakira es homenajeada con estatua de 6 metros de alto en Colombia — LOS40  Chile

 

You may also like ...