Header

Shakira do të performojë në finalen e ‘Copa America 2024’

Shakira do të performojë në finalen e Copa America 2024, njoftoi organi më i lartë ekzekutiv i Amerikës së Jugut përgjegjës për futbollin (CONMEBOL).

Fituesja e çmimeve ‘Grammy’ dhe ‘Grammy Latin’ do të performojë për herë të parë në këtë lloj eventi.

“Shakira është një yll i jashtëzakonshëm i Amerikës së Jugut që mahniti të gjithë botën.

Këngët e saj këndohen dhe kërcehen në çdo cep të planetit, arti i saj kthehet në një fenomen global që kalon kufijtë dhe gëzohet nga miliona njerëz”, tha Alejandro Domínguez, President i CONMEBOL.

“Ne jemi të sigurt se performanca e saj do të dërgojë një mesazh të pasionit të shëndetshëm për brohoritjen dhe krijimin e unitetit përmes sportit”, shtoi presidenti.

Finalja e Copa America 2024 do të nisë në orën 20:00 (me orën lokale) të dielën, më 14 korrik, në stadiumin Hard Rock në Miami. Në stadium priten më shumë se 54,000 fansa.

SHAKIRA TO PERFORM AT THE CONMEBOL COPA AMÉRICA USA 2024™ FINAL

You may also like ...