Satta-Nargi, dyshja frymëzuese e Sassuolos

Kevin Prince Boateng është rikthyer sërish në Serinë A, por këtë herë për të veshur fanellën e Sassuolos.
Marrëveshja është arritur ditën e sotme dhe ganezi tani është gati për aventurën e tretë në kampionatin italian, pas dy periudhave me Milanin.
Përveç Boateng, në Itali do të rikthehet edhe bashkëshortja e tij Melisa Satta, që shoqëron ngado mesfushorin.
Tani Satta, bashkë me bashkëshorten e Matrit, Federica Nargi, pritet të jenë një frymëzim më shumë në tribunat e “Mapei Stadium”, kur të luajë Sassuolo.