Ruçi: Mazhoranca kërkon hetim gjithëpërfshirës

Kreu i grupit parlamentar socialist, Gramoz Ruçi ka sqaruar pozicionin e Partisë Socialiste në lidhje me aferën CEZ. Mazhoranca është pro hetimit të çështjes, por që ky hetim të jetë gjithëpërfshirës dhe jo selektiv. Ai tha se vendi ka Kushtetutën, Kodin Penal dhe të gjitha ligjet të miratuara nga vetë klasa politike, duke kërkuar seriozitet për këtë çështje.