Rikthehen në trend këpucët e preferuara të Spice Girls

Çdo gjë mund të ndodhë në botën e modës dhe gjëja që ndodh më shpesh është se trendet do të kthehen herët a vonë. Duke thënë këtë ka gjëra të së kaluarës që askush nuk mendonte kurrë se mund të ktheheshin. Le të sjellim shembuj klasikë: xhinse me bel të shkurtër me një brez të ngushtë të lartë ose pantallona të gjera nën minifund. Megjithatë ndonjëherë kthehen dhe është si një shuplakë në fytyrë. Risia më e fundit është ajo e një palë këpucëve që kishit menduar se u varrosën përgjithmonë: Buffalo. A ju kujtohet se modeli me gomë të lartë, madje shumë të lartë? Po flasim për ato që disa kohë më parë kemi dyshuar, për shkak të Chiara Ferragni. Buffalo, e cila ishte gjithashtu e preferuar e Spice Girls, u kthye zyrtarisht falë dyqanit luksoz Broëns Fashion që do t’i shesë ato në dy modelet klasike.