Reperja vdiq për Vitit të Ri, zbulohet çfarë i mori jetën

Në Ditën e Vitit të Ri, bota e muzikës u trondit nga një ngjarje e rëndë.
Reperja Lexii, emri i vërtetë i të cilës është Alexis Aliaji Lynch u gjet e vdekur në dhomën e hotelit.
Të hënën, Zyra e ekzaminuesit mjekësor të Qarkut Hennepin raportoi se vdekja e saj ishte aksidentale.
Por E!News raporton se reperja 21-vjeçare ndërroi jetë si pasojë e përzierjes së fentanilit me etanolin, raporton E!Neës.
Lexii publikoi mixtape-n e parë në moshën 16-vjeçare në vitin 2014. Ndarja e saj nga jeta preku shumë artistë, ndër të cilët edhe Kehlani, 24 vjeçe, e cila postoi disa fotografi dhe një mesazh të gjatë.
“Jam shumë keq, shumë e zemëruar. Jam konfuze dhe zemra më është thyer. Nuk e di përse ndodhi kjo. Nuk e di çfarë ke bërë por ji brilante, e mirë, e fortë… Ti ma çove zemrën në tokë tani Lex”, shkroi ajo.