Reagimi i Drake pas dissit që i bëri Nicki Minaj

Në këngën më të fundit “Barbie Dreams” , Nicki Minaj i beri diss ish të dashurit të saj Meek Mill por gjithashtu ajo përmëndi emra të tjerë të njohur si Kanye West, Kim Kardashian, DJ Khaled, 50 Cent dhe Fetty Wap.
Këngëtarja nuk la pa përmendur edhe Drake i cili nuk është aspak i acaruar për këtë fakt.
Nje burim pranë kengetarit të “God’s Plan” shprehet se Drake mendon se është bukur të përmendesh nga Nicki dhe se ai e pëlqen shumë muziken e saj.