Header

Quan Princeshën Diana ‘shoqen më të mirë’, kritikohet Nicki Minaj!

Nicki Minaj ka bërë një homazh për Princeshën Diana gjatë koncertit të saj të fundit. Teksa pyeti publikun, “Nga jeni?”, kur dikush iu përgjigj: “Nga Uellsi”. Nicki më pas përdori një theks britanik dhe foli për Princeshën Diana , duke e quajtur atë “shoqen e saj të mirë”.

“Uellsi, më kujton gjithmonë një mikeshën time të mirë, e cila nuk është më këtu. Princeshën e Uellsit. Minaj më pas i kërkoi turmës që të mbante një moment heshtje për Princeshën Diana, e cila vdiq tragjikisht në një aksident automobilistik në gusht 1997 në moshën 36-vjeçare.

Nuk kaloi shumë kohë që videoja u bë virale dhe fansat ta ngacmonin Minaj për theksin e saj dhe duke e quajtur princeshën Dianën “shoqen e saj të dashur”.

Megjithatë, njerëzit e tjerë i dhanë meritën asaj për pauzën dhe duartrokitën theksin e saj.

Nicki ka shprehur më parë dashurinë dhe admirimin e saj për Princeshën Diana dhe madje publikoi këngën hit “Princess Diana” me Ice Spice në prill 2023.

Pak ditë më parë Minaj është gjobitur nga policia pasi u arrestua në aeroportin Schiphol të Amsterdamit nën dyshimin se po mbante drogë.

You may also like ...