Header

Putin shofer dhe Kim Jong Un pasagjer, dy liderët bëjnë xhiro me limuzinën ruse

Presidenti rus, Vladimir Putin, mori liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong-un, për një xhiro me një Aurus, një limuzinë luksoze e prodhuar nga Rusia.

Pamjet e publikuara nga televizioni shtetëror rus treguan dy liderët duke vozitur rreth asaj që dukej të ishte një park në Phenian përpara se të ndërronin vendet dhe Kim të zinte vendin e shoferit.

Putin ishte në vizitën e tij të parë në Korenë e Veriut në 24 vjet, ku besohet se po kërkon armë për përpjekjet luftarake të vendit të tij në Ukrainë.

Marrëdhëniet midis vendeve janë ngrohur muajt e fundit, me Phenianin dhe Moskën që nënshkruan një pakt të ndërsjellë mbrojtjeje mes përkeqësimit të marrëdhënieve me perëndimin.

You may also like ...