Header

Princi Harry pranon se i mungon shtëpia e tij në Mbretërinë e Bashkuar

Princi Harry dhe Meghan Markle janë zhvendosur në Shtetet e Bashkuara me familjen e tyre pasi ai dha dorëheqjen si anëtar i lartë i familjes mbretërore.

Megjithatë, Harry nuk e ka harruar jetën e tij në Britani të Madhe. Sipas mikut dhe artistit të grimit të Meghan, Daniel Martin, Harry ka pranuar se i mungon shtëpia, pavarësisht jetës së re të qetë.

“Princi Harry ka gjetur patjetër atmosferën që i pëlqen dhe është i relaksuar në Kaliforni, por atij i mungon shtëpia e tij”, tha Daniel për revistën People.

Harry do të marrë një shije të jetës së tij të vjetër muajin e ardhshëm kur të kthehet në MB për të marrë pjesë në kurorëzimin e Mbretit. Buckingham Palace më në fund konfirmoi lajmin javën e kaluar, duke zbuluar se Harry do të jetë në ditën e madhe të babait të tij pa Meghan dhe fëmijët e tyre.

Pallati tha në një deklaratë: “Pallati Buckingham është i kënaqur të konfirmojë se Duka i Sussex do të marrë pjesë në ceremoninë e kurorëzimit në Westminster Abbey më 6 maj. Dukesha e Sussex do të qëndrojë në Kaliforni me Princin Archie dhe Princeshën Lillibet”.

You may also like ...