Header

Princ Harry dhe Meghan Markle përjetojnë tmerrin, përndiqen më shumë se 2 orë me makinë

Princi Harry, Meghan dhe nëna e saj u përfshinë në një “ndjekje pothuajse katastrofike me makinë” ku përfshiheshin paparacët, tha një zëdhënës i çiftit.

Incidenti ndodhi pasi Duka dhe Dukesha e Sussex morën pjesë në një ceremoni çmimesh në Nju Jork të martën.

Në një deklaratë, zëdhënësi i tyre tha se “ndjekja e pamëshirshme” zgjati për më shumë se dy orë dhe rezultoi në “përplasje të shumta afër”.

Çifti dhe nëna e Meghan, Doria Ragland, u përpoqën të strehoheshin nga paparacët duke shkuar në një stacion policie në Manhattan.

Më pas kishte një plan për të përdorur një taksi të Nju Jorkut, me një taksi të verdhë të vendosur poshtë dhe Harry, Meghan, zonja Ragland dhe një oficer sigurie që hynin brenda.

Shoferi i taksisë Sukhcharn Singh, i cili quhet Sonny, i tha BBC se ai mori katër pasagjerët në Rrugën 67 midis Lexington Avenue dhe 3rd Avenue.

“Ndërsa shkuam në një bllok, ne u bllokuam nga një kamion plehrash dhe papritmas erdhën paparacët dhe filluan të bënin foto. Ata sapo ishin gati të më jepnin vendndodhjen se ku do të shkonin, por më pas më thanë të kthehemi në zonë”.

Ai mendoi se pretendimet për një “ndjekje pothuajse katastrofike” mund të ishin ekzagjeruar, duke thënë se ai nuk mendonte se paparacët ishin “agresivë”. “[Paparacët] ishin pas nesh… ata mbajtën distancën. Mund të ishte fatale”.

Nëna e Princit Harry, Princesha Diana, u vra në një aksident automobilistik të vitit 1997 në Paris, ndërsa ndiqej nga fotografët.

Në një intervistë me BBC-në për dokumentarin Diana, 7 Days, Princi Harry iu referua paparacëve si “një tufë qensh” që vazhdimisht përndiqnin nënën e tij.

You may also like ...