Pozoi nudo, Miley Cyrus tërheq ndjesën publike

Miley Cyrus ka tërhequr ‘ndjesën publike’ që bëri në moshën 15-vjeçare pasi pozoi nudo për fotografen e famshme për Annie Leibovitz.

Ajo u shfaq në një foto bardh e zi në vitin 2008 për revistën Vanity Fair, e mbuluar me një çarçaf të bardhë.

Por pasi u përball me kritika tha se u pendua duke shtuar se ‘ishte zënë ngusht’ nga fotografja.

Por me anë të një postimi në Twitter, këngëtarja dhe aktorja e famshme, tani 25-vjeç, ka pohuar: “Nuk më vjen keq”.

Miley ka realizuar disa poza nudo për fotografin Terry Richardson si edhe është shfaqur tërësisht e zhveshur në videoklipin e këngës “Wrecking Ball” në vitin 2013.