Header

Pas 50 vitesh në skenë, grupi legjendar Aerosmith njofton lamtumirën

Pas plotësimit të më shumë se 50 viteve në skenën muzikore, Aerosmith njoftoi se do t’i thonë lamtumirë publikut të tyre me një turne që do të nisë në vjeshtë.

Turneu i lamtumirës do të titullohet “Peace Out” dhe do të nisë më 2 Shtator nga Filadelfia.

Udhëtimi me 40 data, i cili përfshin një ndalesë në qytetin e lindjes së grupit në Boston në natën e Vitit të Ri, do të përfundojë më 26 janar në Montreal. Kitaristi Joe Perry është shprehur për Associated Press.

Unë mendoj se ka ardhur koha.” Është një mundësi për të festuar 50-vjetorin e pranisë sonë. Asnjëherë nuk e dini se sa kohë do të jenë të gjithë të shëndetshëm për ta bërë këtë. Ka kaluar një kohë që kur kemi bërë një turne të vërtetë. Ne bëmë shfaqjet në Vegas, gjë që ishte e mrekullueshme. Ka qenë argëtuese, por ne jemi disi të shqetësuar për t’u rikthyer në rrugë.”

Ndërsa, bateristi i grupit Joey Kramer, nuk do të marrë pjesë në turne.

You may also like ...