28 Mars, 2020

30 mjekë shqiptarë nisen në Bergamo

Tridhjetë mjekë shqiptarë do të arrijnë në Itali të Shtunën pasdite për të mbështetur vendin fqinjë në urgjencën e Coronavirus. Mjekët do të zbresin pasdite në Romë, por të gjithë do të operojnë në Bergamo, qyteti më i prekur, ku ... Lexo »

28 Mars, 202028 Mars, 2020

67-vjeçari, viktima e 10 me COVID-19

Mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv një pacient 67-vjeçar nga Tirana, i konfirmuar me COVID-19. 67-vjeçari me inicialet Ll. N. ishte prej 10 ditësh i sëmurë dhe po trajtohej prej katër ditësh në terapi intensive në gjendje ... Lexo »

28 Mars, 2020


Karantina e Salsanos dhe Erjonës

Ne njerëzve të thjeshtë, karantina na ka zbuluar talente të cilat nuk i dinim se i kishim, ndërsa artistët kanë vazhduar t’i zhvillojnë talentet e tyre edhe në kushte shtëpie. Çifti i aktorëve Salsano Rrapi dhe Erjona Kakeli sot kanë ... Lexo »

27 Mars, 2020


27 Mars, 2020

Pacientja 52-vjeçare, viktima e 9 nga koronavirus

Një 52-vjecare është viktima e 9 e koronavirusit në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se mbrëmjen e sotme ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv një paciente 52-vjeçare nga Vlora, e konfirmuar me COVID-19. “52-vjeçarja ishte e shtruar prej katër ... Lexo »

27 Mars, 2020


27 Mars, 2020

Meghan ndalon Harry-n të takojë të atin

Teksa princi britanik i kurorës 71 vjeçari Charles, ka rezultuar pozitiv me koronavirusin e ri, burime të brendshme të oborrit thonë se Meghan Markle i ka ndaluar rreptësisht të shoqit Princ Harry të udhëtojë për ta vizituar. Prej moshës së ... Lexo »

27 Mars, 2020
27 Mars, 2020

Deputeti shqiptar del pozitiv ndaj COVID-19

Deputeti Adriatik Alimadhi ka rezultuar pozitiv me CoVid-19 bashkë me bashkëshorten e tij. Lajmin e ka bërë të ditur ai vetë në facebook, ndërsa ka postuar dhe një foto nga krevati. Postimi i plotë I nderuar z. Kryeminister! Nuk kisha ndermend ta beja ... Lexo »

27 Mars, 2020