7 Tetor, 2015

Shqipëri-Serbi, Tahiri: Garantojmë sigurinë

Përmes një deklarate për mediat nga Kryeministria, ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka bërë të ditur se në ndeshjen në “Elbasan Arena” mes Shqipërisë dhe Serbisë, e vlefshme për kualifikueset e Euro 2016, janë marrë të gjitha masat e ... Lexo »

07 Tetor, 20157 Tetor, 2015

Rama takohet sërish me Metën

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i Kuvendit, Ilir Meta janë takuar rreth orës 10:00 të së mërkurës në ambientet e Kryesisë e Kuvendit.Ky është takimi i dytë mes aleatëve të qeverisë brenda pak ditësh. Situata politike në vend, pakënaqësitë ... Lexo »

07 Tetor, 2015


7 Tetor, 2015

Ristani: Droga ka pushtuar vendin

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani përsëriti edhe një herë denoncimin ndaj ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, duke thënë se edhe shtypi i huaj “është i tronditur nga akuzat ndaj Tahirit, por ai vazhdon të mbajë detyrën”. ... Lexo »

07 Tetor, 2015