21 Nëntor, 2015

Basha: Rritja e taksave është Kriza Rama!

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha thotë se norma totale e taksave është rritur me 5.2% vitin e fundit, duke iu referuar raportit “Paying Taxes 2016” të Bankës Botërore.Në një postim në Facebook, Basha shkruan se ky raport vërteton ... Lexo »

21 Nëntor, 2015
21 Nëntor, 2015

Real-Barcelona, masa të forta sigurie

Alarmi per terrorizëm ka përfshirë edhe evenimentet masive sportive, ndaj drejtuesit e futbollit spanjoll  kane kerkuar masa shtesë për ndeshjen më të pritur të tifozëve iberikë. Përballja e sotme mes Realit të Madridit dhe Barcelonës do të ketë një ... Lexo »

21 Nëntor, 2015