23 Shtator, 2015

Thellohen ndasitë në BE për refugjatët

Ndasitë mes vendeve anëtarë të Bashkimit Europian mbi shpërndarjen e 120 mijë refugjatëve, u thelluan këtë të mërkurë në takimin emergjent të udhëheqësve të unionit të thërritur në Bruksel. Sllovakia ka ndërmarrë një nismë ligjore për të kundërshtuar kuotat ... Lexo »

Shtator 23, 2015


23 Shtator, 2015

Buzëkuqi Sophia Loren

Sophia Loren ka marrë një dhuratë të mrekullueshmë për 81-vjetorin e lindjes së saj. “Dolce & Gabbana” ka lançuar buzëkuqin i cili është bërë vetëm për nder të aktores italiane. Buzëkuqi, i cili quhet thjesht “Sophia Loren Nr.1” është ... Lexo »

Shtator 23, 2015
23 Shtator, 2015

Gjosha: Po punojmë për reformën në drejtësi

Ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, u takua paraditen e së mërkurës me ministrin gjerman për Çështjet Europiane, Michael Roth.Gjosha theksoi se “po punojmë për finalizimin e reformës në drejtësi” dhe se “hapja e negociatave është faza më e rëndësishme ... Lexo »

Shtator 23, 2015