29 Shtator, 2015

Meta: Mbështes hetimin ndërkombëtar

Kreu i LSI-së Ilir Meta ka mbështetur edhe njëherë hetimin ndërkombëtar për aferën e CEZ. Pas një takimi me kreun e PDIU-së, Shpëtim Idrizi, Meta deklaroi se kërkesat e Bashës dhe të Berishës janë të ndryshme.“Unë kam mbështetur kërkesën ... Lexo »

Shtator 29, 2015


29 Shtator, 2015

Kryeministri Rama takim me Tsipras

Kryeministri Aleksis Tsipras takoi homologun e tij shqiptar, Edi Ramën. Shefi i qeverisë greke theksoi nevojën e zgjidhjes së problemeve ndërmjet dy vendeve, bazuar tek e drejta ndërkombëtare dhe tek respekti reciprok.Paralelisht, kërkoi edhe respektimin e të drejtave të ... Lexo »

Shtator 29, 2015

28 Shtator, 2015

PD: Hetim amerikan për CEZ

PD depozitoi  në Kuvend projektligjin ku kërkon hetim ndërkombëtar lidhur me aferën e pretenduar korruptive të CEZ. Në draftin e propozuar nga PD “Për lejimin e hetimit ndërkombëtar për akuzat e bëra publike për çështjen CEZ”, i kërkohet Kuvendit ... Lexo »

Shtator 28, 2015