7 Gusht, 2015

PD: Akti normativ thellon krizën

Partia Demokratike deklaron se përkundër asaj që pretendon qeveria, shkurtimet e buxhetit prekin më së shumti prioritetet dhe premtimet e mazhorancës.”Ndryshe nga se propagandon qeveria se rishikimet nuk prekin prioritetet e kësaj mazhorance, akti normativ do të prekë në ... Lexo »

Gusht 07, 2015


7 Gusht, 2015

PD: Rama u shfaq sërish si mbrojtës i krimit

Partia Demokratike ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se është shfaqur sërish si mbrojtës i krimit në politikë, pikërisht pasi opozita paraqiti publikisht platformën e dekriminalizimit.Sipas PD, duke dalë nëpër ambjente publike në krah të kryetarit të Bashkisë së Kavajës, ... Lexo »

Gusht 07, 2015


7 Gusht, 2015

Ylli i filmit 007 kapet me thikë

Policia ka ndaluar aktorin Pierce Brosnan, pasi posedonte një thikë pa leje në çantën e tij. Aktori irlandez është ndaluar nga autoritetet policore, me një thikë të cilën e mbante pa leje.62 vjeçari ishte duke udhëtuar më dy djemtë ... Lexo »

Gusht 07, 2015


7 Gusht, 2015

Ja kush është aktori më i paguar në botë

Revista prestigjoze “Forbes” ka shpallur për të tretin vit me radhë aktorin Robert Downey Jr si më të paguarin në botë. Ylli i “The Avengers: Age of Ultron” fitoi plot 80 milionë dollarë gjatë 2015-ës. Në listën e “Forbes” ... Lexo »

Gusht 07, 20156 Gusht, 2015

Prefekti Vorpsi mbledh Komisionin e Emergjencave

Prefekti Vorpsi i Qarkut të Tiranës, mblodhi këtë të enjte Komisionin e Emergjencave, me pjesëmarrjen e drejtuesve dhe përfaqësuesve të drejtorive rajonale si dhe të bashkive të reja.Sipas Prefektit, fokusi në këtë muaj të nxehtë është eliminimi i çdo ... Lexo »

Gusht 06, 2015
6 Gusht, 2015

Xhafaj: Reforma në drejtësi, në rrugën e duhur

Kryetari i komisionit të posaçëm për reformën në drejtësi, Fatmir Xhafaj ka deklaruar të enjten se procesi për reformimin e sistemit është në rrugën e duhur.“Procesi ka forcuar besimin tek partnerët ndërkombëtarë. Falenderoj ambasadorët për mbështetjen dhe asistencën e ... Lexo »

Gusht 06, 2015