13 Gusht, 2015

Veliaj: Bashkim funksional për 13 komunat

Gjatë mbledhjes së parë të Këshillit të ri Bashkiak,Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj,  deklaroi se duhen ndërmarrë disa hapa teknikë që bashkimi i 13 komunave me bashkinë e madhe të jetë funksional.”Qytetarët duhet të marrin të gjitha ... Lexo »

Gusht 13, 2015

12 Gusht, 2015

ISIS, ekzekutohet pengu i kroat

Dega e Shtetit Islamik në Egjipt, Provinca e Sinait, ka bërë të ditur se ka ekzekutuar pengun kroat, Tomislav Salopek, 31 vjeç, duke publikuar një foto, në të cilët pretendohet të shfaqet trupi i tij pa kokë, në llogarinë ... Lexo »

Gusht 12, 2015


12 Gusht, 2015

Antonio Banderas mbush 55 – vjeç

Edhe në datëlindjen e tij të 55, Antonio Banderas mbetet seks – simboli i Hollivudit. Ai e nisi karrierën si futbollist, por pas një dëmtimi, iu përkushtua aktrimit. Pamja e tij prej një djali thyes zemrash, u vlerësua nga ... Lexo »

Gusht 12, 201512 Gusht, 2015

Performancat e Tomorrowland, tani në YouTube

Nëse ka një gjë  kanë të përbashkët mes festivaleve, ajo është dëshira e zjarrtë për të shkuar mbrapa në kohë dhe rijetuar magjinë e përvojës së parë. Tomorrowland ka shkuar më lart  kësaj me  prezantimin e 44 performancave live ... Lexo »

Gusht 12, 2015


12 Gusht, 2015

Beckham reagon ndaj kritikëve

David Beckham ka dhënë një përgjigje për të gjithë kritikuesit që mendojnë se janë prindër më të mirë se ai dhe Victoria Beckham. Ish-futbollisti anglez ka përdorur llogarinë e tij të Instagramit, për t’iu drejtuar të gjithë atyre personave ... Lexo »

Gusht 12, 2015


12 Gusht, 2015

Kim Kardashian sërisht nudo

Kim Kardashian ka postuar në rrjetet sociale një foto të sajën krejtësisht nudo. 34-vjeçarja, e cila është shtatzënë me fëmijën e saj të dytë, e ndau këtë “selfie” me ndjekësit e saj të Instagramit duke e shoqëruar me “hashtag”-ët ... Lexo »

Gusht 12, 2015