19 Shtator, 2015

Shkodër, protestë kundër masave anti-informalitet

Përfaqësues të sindikatave, të biznesit dhe qytetarë të Shkodrës janë mbledhur këtë të shtunë në shenjë proteste kundër masave të Qeverisë ndaj informalitetit.Tubimi ka nisur në pedonalen e qytetit. Sindikatat, sipërmarrësit dhe qytetarët që kanë dalë në mbështetje të ... Lexo »

Shtator 19, 2015

18 Shtator, 2015

“Dislike” butoni më i ri në facebook

Krijuesi i Facebook, Mark Zuckerberg ka njoftuar se më në fund është duke punuar për të shtuar butonin më të ri “Dislike”.“Mendoj se njerëzit i kanë bërë pyetje vetes prej kohësh se përse nuk ekziston butoni “dislike”, por tanimë ... Lexo »

Shtator 18, 201518 Shtator, 2015

PD prezanton draftin për dekriminalizimin

Dy ditë pas miratimit të qeverisë së projektligjit për funksionet publike, Partia Demokratike ka prezantuar draftin e saj për dekriminalizimin. Ndryshe nga pr/ligji i qeverisë, PD ka parashikuar në draftin e saj ngritjen e një institucioni që do të ... Lexo »

Shtator 18, 2015